WYBIERZ JACHT DO CZARTERU DLA SIEBIE

INFORMACJE O JACHCIE

Luksusowy katamaran gwarantujący komfort podróży nawet 12 osobom. Wyróżnia się dynamiczną linią jachtu, dużymi, panoramicznymi oknami oraz spójnie zaprojektowanym, przestronnym  wnętrzem. W czarterach dostępny w wersjach od 4 do 6 kabin.

Na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych testowaliśmy przez 10 dni wersję 6-kabinową. Pojechaliśmy w maksymalną dopuszczalną ilość osób, czyli 14. Na pokładzie w ogóle nie zauważało się tego, że jest nas tak dużo. Duży fly bridge z mnóstwem miejsca na wylegiwanie na materacach. Ciasno mogło leżeć na nich nawet 6 osób! Na dziobach siatki i kolejne miejsce reklaksu z szeroką kanapą. Poza tym w kokpicie po jednej stronie stół z kanapą w kształcie litery C, a po drugiej wielki, 3-osobowy materac. Miejsca moc.

Przy takiej liczbie osób problemem były jedynie wspólne posiłki. Zazwyczaj dzieliliśmy się na dwie grupy. Albo jedliśmy równolegle; część w salonie, część w kokpicie, albo na dwie tury.

Wśród 6-dwuosobowych kabin nie było dwóch takich samych. Dwie skrajnie rufowe kabiny dostępne są z zewnątrz. Jedna z kokpitu, a druga z rufy od strony “schodków”. Pozostałe dostępne są standardowo z salonu. W jednym pływaku z dwóch kabin dostępnych z salonu jedna jest piętrowa, ale koje są dość szerokie. W drugim pływaku obie kabiny mają koje w poziomie, ale za to są mniejsze.

Problemem była mała ilość szafek i schowków w kabinach. Akurat w tropikach nie jest to problem, bo odzieży ma się ze sobą mało. W kabinie rufowej z wejściem od strony “schodków” jest słąba wentylacja, gdyż luk nie znajduje się nad koją ale blisko zejściówki. W związku z ty tam gdzie ma się głowy jest dość duszno. Problem rozładowuje wiatraczek, a w skrajnych przypadkach klimatyzacja.

Polecamy lekturę: https://www.blue-sails.com/porownanie-katamaranow-50-54-stopowych-dostepnych-w-czarterach/

DANE TECHNICZNE

STOCZNIA: Lagoon
DŁUGOŚĆ: 15,84
SZEROKOŚĆ: 8,6
ZANURZENIE: 1,5
POWIERZCHNIA ŻAGLI: 170
ZBIORNIK WODY: 2x240
LICZBA KABIN: 3-6
LICZBA OSÓB: 6-12
LICZBA WC: 4-6
Przewiń do góry