Czarter katamaranu Karaiby latem? Czemu nie!
Nie zawsze trzeba iść z nurtem, czasem warto pójść pod prąd i na przykład zamiast na Śródziemne skoczyć na Karaiby. A co przemawia za tak wywrotowym podejściem?
- Pogoda. Letni okres na Karaibach to bardzo fajny czas na poznanie tego regionu. Temperatura sięga 30-35 st.C, woda jest ciepła, niezmiennie wieją passaty, więc jest przyjemny przewiew. Huragany mogą się pojawić dopiero w sierpniu, a najprędzej we wrześniu.
- Nie ma ludzi! Zimowy okres (szczególnie od grudnia do lutego) jest bardzo popularnym sezonem turystycznym w Karaibach, a wyspy są wtedy zatłoczone. W lecie turystów jest mniej, co daje większy oddech i spokój podczas postoju.
- Ceny i dostępność: Latem można mieć czarter katamaranu na Karaibach w niższej cenie niż tej samej klasy katamaran na Morzu Śródziemnym i do tego dostępność ich jest zdecydowanie większa.
A jak z lotami na Karaiby? Są tańsze niż zimą?
Ceny lotów na Karaiby mogą się różnić w zależności od wielu czynników, jak zawsze 😉 Ogólnie rzecz biorąc, loty na Karaiby mogą być tańsze poza sezonem. Latem, to nie jest czas popularny turystycznie na Karaibach, istnieje większa szansa na znalezienie tańszych biletów lotniczych, a wiele linii lotniczych oferuje specjalne promocje i obniżki cen w tym okresie, aby przyciągnąć podróżnych.
ILE KOSZTUJE CZARTER KATAMARANU NA KARAIBACH?
JAK WYBRAĆ KATAMARAN?
Jakie są minusy czarteru katamaranu na Karaibach latem?
Tak naprawdę, to chyba tylko długość dnia jest minusem.
W Polsce mamy latem najdłuższe dni w roku, a na Karaibach dni niezmiennie mają12 godzin, więc zachody słońca są wcześniej niż w Polsce. Gdy długość dnia nie jest dla Ciebie aż tak kluczowa, to nie ma się nad czym zastanawiać. Trzeba jechać!
Jeżeli Twoim marzeniem było zobaczyć Karaiby, ale zawsze coś stawało Ci na drodze: ceny biletów, ceny katamaranów, niemożność dopasowania terminów zimowych itp., to rozważ opcję Karaibów latem.
Może Gwadelupa, to będzie dobry kierunek na
początek wakacji?
ekspert ds. niezapomnianych widoków